»Zaradi teh odločitev bodo trpeli predvsem evropski potrošniki, v Evropski uniji pa se lahko pojavi velik primanjkljaj naftnih proizvodov.«
»Avstrija ne bo dopustila embarga na ruski plin in nafto. To trenutno ni realistično.«
»Madžarska ne namerava podpreti novega svežnja sankcij Evropske unije, ki vključuje embargo na uvoz nafte.«
»Rusko nafto je veliko lažje nadomestiti. Plin je druga zgodba, zato embargo na ruski plin ne bo vključen v naslednji sveženj sankcij.«
»Avstrija je pripravljena podpreti embargo na nafto, če se Evropska komisija in države članice odločijo za to.«
»Združeno kraljestvo bo do konca leta 2022 ustavilo uvoz ruske nafte in naftnih derivatov.«
»Dejansko je nastala razlika med ceno, po kateri Rusi dobijo plačano nafto, in seveda nafto, po kateri potem mi potrošniki plačujemo.«
»Tudi država ima dovolj nafte v svojih blagovnih rezervah. Bolj skrb vzbujajoče je, da bi bil uveden embargo na nafto ruskega porekla. To pomeni, da bi morali surovo nafto pridobiti iz drugih držav. Zato moramo nujno diverzificirati dobavo naftnih virov. Na poti v Slovenijo sta sicer še dva tankerja, tako da nafte imamo dovolj.«
»Pomirja nas lahko predvsem to, da embargo na rusko nafto začne teči šele konec leta, torej imajo rafinerije dovolj časa, da prilagodijo svoje nabavne poti in tehnologijo za nove mešanice nafte. Svetovna cena nafte se bo prenesla v cene bencina in dizelskega goriva.«
»Danes ni bilo mogoče dokončati šestega svežnja sankcij, saj ostaja nesoglasje glede naftnega embarga.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju